Půjčky na MD jsou půjčky určené ženám na mateřské dovolené (MD). Maminky na mateřské dovolené mají často nedostatek svých peňez a tak to někdy řeší různými půjčkámi na MD.

Půjčky ženám na MD

Smyslem životě je mít potomky a dobře je vychovat. Při narození miminka rodiče cití obrovskou radost a strašné emoce. Kdo to zažil ví o čem mluvím. Období kdy miminko rychle roste je hodně krásné. Některé maminky však mají na začátku problémi s financemi. Jsou to často ženy samoživitelky, které partner ještě před porodem opustil. Tyto maminky jsou pak odkázané pouze na mateřskou, která je ale bohužel v docela nízké výši. Podle mě by měl stát mnohem více podporovat matky s dětmi. Myslím, že by se mu to časem bohatě vrátilo. Ženy by si pak nemusely brát různé nevýhodné půjčky na MD od nebankovních spoelčností a firem.

Půjčování ženám na mateřské dovolené

Po narození miminka máme hodně dalších výdajů, jako třeba kočarek, vybavení pro miminko, jídlo pro miminko, mléko pro miminko, hračky pro miminko atd. Výdaje jsou tedy na začátku hodně velké a tak si ženy na MD někdy berou různé půjčky na MD. Půjčky na MD poskytují převáženě nebankovní společnosti a firmy.

Poskytují banky půjčky na MD ?

Banky vám poskytnou půjčky na MD pouze v případě, že si najdete nějakého ručitele (třeba vaše rodiče) nebo můžete ručit nemovitostí pokud tedy nějakou nemovitost vlastníte. Můžete se jednat o byt, rodinný dům či chatu. Ručitele je v dnešní době hodně těžké najít, lidé se prostě bojí a tak maminky často využívají různé půjčky na MD od nebankovních společností a firem.

Nebankovní půjčky na MD

Půjčky na MD poskytují hlavně nebankovní společnosti. Těmto společnostem je jedno, že máte nízké příjmy nebo jste v registru dlužníků. Nebankovní společností půjčí téměř každému, je to ale draze vykoupeno vysokým ročním úrokem a RPSN (roční procentní sazba nákladů). Musíte si rozmyslet co se vám ještě vůbec vyplatí.