Soukromé půjčky jsou jednou z variant pro lidi, kterým nepůjčí klasické banky. Soukromé půjčky poskytují soukromé osoby a soukromí investoři. Tyto půjčky jsou poskytovány velmi rychle bez prověřování registru dlužníků.

Když nechtějí půjčit klasické banky

Téměř každý kdo si chce poprvé půjčit se obrátí na banky. Banky mají určitou zaručenou „solidnost“ a nabízejí o hodně výhodnější podmínky půjček než nebankovní sektor. Banky jsou však při poskytování půjček a úvěrů docela opatrné, takže docela hodně lidí u bank vůbec neuspěje. Tito lidé se pak právě často obrací na soukromé osoby s žádostí o soukromé půjčky z nebankovního sektoru. Nebankovní sektor právě na takové klienty čeká, zaměřuje se spíše na více problémové klienty.

Soukromé půjčky od soukromých osob

Soukromé půjčky poskytují v České republice různé soukromé osoby. Jedná se o lidi, kteří mají dostatek prostředků a chtějí tyto svoje volné finanční prostředky zhodnoti pomocí půjčování peňez lidem. Soukromé půjčky mají docela vysoký úrok, ale zase je tam vysoké riziko, že budou problémy se splácením. Soukromé osoby o sobě dávají vědět pomocí různých inzerátů, letáky či plakátů. V poslední době se hodně soukromé osoby přesunuly i na internet.

Soukromé půjčky bez registru

Hodně lidí v České republice má ten problém, že jsou zapsáni v registru dlužníků. A ten kdo je zapsán v registru dlužníků si už nemůže půjčit u banky, protože ta lidem, kteří mají záznam v registru dlužníků půjčky vůbec neposkytuje. Registr dlužníkůsi vedou finanční společnosti společně aby se ochránily před případnými problémovými klienty. Díky registru dlužníků si mohou společností ověřit, jak jste na tom byl při splácení předchozích úvěrů či půjček.

Na co si dát pozor u soukromých půjček ?

Soukromé půjčky patří mezi velice rizikové půjčky. Soukromé půjčky jsou totiž poskytovány téměř úplně každému, protože jsou poskytovány i lidem bez příjmů či lidem, kteří mají záznam v registru dlužníků. Někdy nabízejí i půjčky pro důchodce či půjčky pro matky na MD.

Soukromé půjčky mají vždy vysoké roční úrok, RPSN je také v hodně vysoké výši. Často jsou nevýhodné podmínky v úvěrové smlouvě. Proto doporučuji vždy si důkladně přečíst celou smlouvu !